DomaVšade dobre, doma najlepšie

Čo treba urobiť na každej svadbe

Publikované 21.12.2016 v 15:43 v kategórii Domov, prečítané: 66x

Týždeň pred svadbou je už trochu neskoro začať riešiť niektoré veci. Na druhú stranu, také dôležité veci ako sú svadby, sa kvôli detailom nerušia.
1. Učiniť zadosť zákonu. Zákon o rodine začína manželstvom a tieto paragrafy sú veľmi zrejmé. Snúbenci vyhlásia svoj dobrovoľný zväzok pred obecným orgánom, ktorý vedie matriku - alebo pred oficiálnym cirkevným orgánom. Je tam dosť ďaľších ustanovení... o zdravotnom stave, o priezviskách. Skrátka, papierovačky. A veľmi dôležité.
2. Oznámiť to všetkým známym. Priatelia, rodina a tak ďalej a tak ďalej. Každý to pozná. Treba veľmi citlivo rozdeliť koho chcete na hostine a koho nie. A nielen kvôli ekonomickej stránke. Potom sa treba tej mase ľudí postarať o zasadací poriadok a program.
3. Zahovoriť si miesto obradu a sálu na oslavu. Najmä tieto detaily sa riešia ako prvé - kvôli tomu, že v danom termíne môžu byť obe miesta zadané pre iné príležitosti. Takže vlastne od tohto sa odvíja všetko ostatné. Taktiež musíte dohodnúť mnoho detailov, najmä s tou sálou. Obradné miestnosti sú pripravené pre všetky pár rovnako, ale oslavy sú veľmi individuálne.
4. Najať si všetkých "pomocníkov". To znamená - fotografa, hudobníkov (DJ-a), cateringovú spoločnosť (alebo si dohodnúť jedálny lístok s kuchyňou, kde plánujete hostinu), s predavačom kvetom, nájomcom áut či mikrobusov (poprípade taxíkov) a celkovo s firmami, ktoré sa venujú svadbám, dekoráciám a podobne. A áno, každý sa bude snažiť na vás dobre zarobiť :).
5. Zabezpečiť si dopredu kaderníčku. Prípadne niekoho kto sa (najmä neveste a družičkám) postará o vizáž... o dechberúce účesky, make-up, nechty a iné skrášľovacie procedúry.
6. Zabezpečiť slávnosť pred zlým počasím. Ak radi riskujete a rozhodli ste sa o obrad na čerstvom vzduchu (to jest vonku), je dobré mať pripravený väčší stan s výbavou. Podobné stany sú dnes ľahko dostupné, používajú sa pri veľkom počte podujatí. Vonku treba myslieť aj na osvetlenie, prenosnú aparatúru hudby alebo terasový ohrievač, ak sa ochladí.
7. Šaty pre nevestu! Z nejakého dôvodu, jedna z najdôležitejších vecí... minimálne pre samotnú nevestu. Zložitý a dlhý proces, ku ktorému sa vyjadruje veľmi veľa ľudí a máločo musí byť tak dokonalé ako šaty.
8. Vybaviť "dovolenku". Nakoniec - medové týždne. V ideálnom prípade sa po svadbe vyberiete na zájazd do nejakej krásnej exotickej destinácie a utopíte tam časť svojich úspor. Najviac si užijú tí, čo majú všetko vopred zabezpečené. Samozrejme, v prípade nízkeho rozpočtu sú výborné aj Tatry!

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?